Niekada neatsiprašinėkite dėl šių keturių dalykų

Tėvai moko vaikus atsiprašyti, kai situacija tampa nepatogi. Ir visai nesvarbu, kad tame nėra jokios vaiko kaltės. Visuomenė kur kas palankiau priima tuos žmones, kurie stengiasi su kitais sutarti. Tie, kurie atkakliai gina savo teises, neretai yra laikomi konfliktiškais. Vis dėlto, ar tikrai yra prasminga atsiprašyti, jei tam tikroje situacijoje nėra jokios jūsų kaltės? Netrukus pasakysime, už ką niekada nereikėtų atsiprašinėti.

Konfliktų pasitaiko ne tik santykiuose su partneriais ar šeimos nariais, bet taip pat ir su bendradarbiais ar visai nepažįstamais žmonėmis. Atsiprašymas padeda viską sušvelninti. Vis dėlto, tam tikromis aplinkybėmis tai nėra geriausias sprendimas. Mes papasakosime, už ką tikrai nereikia atsiprašyti.

Kada atsiprašymas nėra geriausias sprendimas?

Kartais konfliktinėje situacijoje kita pusė tikisi atsiprašymo. Kitas žmogus atsiprašymą gali bandyti išgauti per grasinimus, pvz., „Aš su tavimi nekalbėsiu“ (šeimos santykiuose), arba „Atsisakysiu jūsų paslaugų“ (verslo santykiuose). Žmogus, kuris taip išreiškia savo poziciją, nenori išspręsti konflikto. Jis tiesiog nori įgyti pranašumą. Atsiprašymas tokioje situacijoje yra aiškus signalas, kad bijote atstūmimo ir nepritarimo. Žinoma, santykiuose su klientais kartais nėra kitos išeities, ir dėl šventos ramybės tenka atsiprašyti. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad kitą kartą ir vėl bus bandoma jumis manipuliuoti. Užuot nuoširdžiai atsiprašę, pasistenkite išspręsti konfliktą. Paklauskite savo oponento, ko jis tikisi, ir pabandykite išreikšti savo poziciją. Jei pasikalbėsite, galbūt pavyks sušvelninti konfliktą.

Už ką neturėtumėte atsiprašinėti?

Visai nesvarbu, su kuo kalbėtumėtės ar kokios būtų įvykio aplinkybės, už kai kuriuos dalykus tiesiog nereikėtų atsiprašinėti. Čia kalbama apie problemas, susijusias su jūsų asmenine erdve ir ribomis.

· Niekada neatsiprašinėkite už tai, kaip atrodote. Jūsų išvaizda niekam neturėtų būti įdomi. Neleiskite, kad kritikos strėlės priverstų jus jaustis kaltu dėl to, kad esate per aukštas, per žemas, per lieknas ar per storas.

· Neatsiprašinėkite už savo pasirinkimus ir nustatytas ribas. Yra daug situacijų, kai žmonės ragina mus pamiršti savo principus arba prieštarauja anksčiau priimtiems sprendimams. Tai gali būti, pavyzdžiui, raginimas išgerti alkoholio vakarėlyje, kai to neplanavote, arba nuolatinis prašymas pailsėti nuo darbo, kai yra pats darbų įkarštis.

· Emocijos yra dar vienas dalykas, už kurį nereikia atsiprašinėti. Jei dėl ko nors jaučiatės blogai, neatsiprašinėkite už tai. Kad ir kaip būtų sunku, pabandykite paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Nuoširdus pokalbis turės daug geresnį poveikį nei nenuoširdus atsiprašymas, dėl kurio jausitės dar blogiau.

· Neatsiprašinėkite už savo pasiekimus. Dalijimasis savo patirtimi ir žiniomis nepaverčia jūsų viršesniu. Jei kitas žmogus mano kitaip, tikėtina, kad taip yra dėl jo kompleksų ir žemos savivertės.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *