Įgūdžiai, būdingi emociškai brandžiam žmogui

Emociškai brandžiu laikomas žmogus, kuris jau pasiekė tokį vidinės pusiausvyros lygį, kad gali kurti ir palaikyti harmoniją bei santarvę santykiuose su kitais žmonėmis ir aplinkiniu pasauliu. Tokia asmenybė turi vertingų įgūdžių, pavyzdžiui, sugeba pavydą paversti džiaugsmu dėl kitų sėkmės. Kas dar būdinga emociškai brandžiam žmogui?

Įgūdžiai, liudijantys emociškai brandžią asmenybę.

1. Sugebėjimas pasitikėti

Niekas neims ginčytis, kad pasitikėjimas visada susijęs su tam tikra rizika. Kitas gali apgauti, išduoti, suklaidinti. Bet tai būna atskiri atvejai – nemalonūs, tačiau vienetiniai. Jeigu iš principo nepasitikite kitais žmonėmis, tai visas jūsų gyvenimas taps paranoja ir nesibaigiančia kančia.

2. Sugebėjimas pasakyti „Ne!“

Visi mes norime, kad kiti mus laikytų „gerais“. Bet už tai tenka mokėti – ir būtent nesugebėjimu atsisakyti. Todėl paklauskite savęs, ar vertas jūsų gero žmogaus įvaizdis tų pastangų, kurias dėl jo eikvojate. Ir dar paklauskite savęs, kam, dėl ko jūs norite būti geras, o kokiais atvejais tai jums visai nėra svarbu. Supratę tai, jūs labai greitai išmoksite pasakyti „Ne!“ tada, kai jums to nereikia.

3. Sugebėjimas nepriklausyti nuo kitų pritarimo

Priklausomybė nuo kitų pritarimo yra vaikiškas įprotis. Vaikystėje mus vertindavo pagal mūsų elgesį, todėl mes stengėmės būti „geručiai“, tikėdamiesi už tai suaugusiųjų palankumo. O kai mes patys tapome suaugę, kiti mus vertina ne pagal elgesį, o pagal darbus, pagal tai, kuo mes esame naudingi kitiems žmonėms. Būtent apie tai ir reikia galvoti, o visa kita atsiras savaime.

4. Sugebėjimas pavydą paversti džiaugsmu dėl kitų sėkmės

Pavydas – jausmas, kuris traumuoja pavyduolį ir gadina jo santykius su kitais. Išmokti džiaugtis kitų laimėjimais – puiki galimybė mokytis iš tų, kurie pasiekia daugiau, ir tokiu būdu gerinti savo gyvenimo kokybę.

5. Sugebėjimas paveikti savo savivertę

Užsiimti savigrauža ar puikavimusi savimi – tuščias jėgų švaistymas. Save reikia tausoti – tai turi prasmę. Save reikia tobulinti – tai yra tikslas. Gyvenimui vertinimai nesvarbūs, gyvenimas reikalauja veiksmų, vystymosi, rezultatų. Kai tik jūs nukreipsite dėmesį nuo vertinimų į veiksmus, sustiprinsite pasitikėjimą savimi ir imsite jaustis užtikrintai.

Pajuskite, kad turite savyje jėgų prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Pagalvokite apie tai, kad niekas, išskyrus jus, negali to padaryti, kad jūs sugebate veikti ir patys priimti sprendimus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *