Ką daryti, kai nežinai, ką daryti?

Kai patiriame stresą, mus užvaldo neigiamos emocijos. Jos trukdo blaiviai mąstyti. Ką daryti, kai neaišku, ką reikėtų daryti? Kaip tokiais atvejais padėti sau?

6 psichologiniai patarimai

1. Planavimas

Emocijos, stiprus nerimas nugramzdina mus į išgyvenimų chaosą. Psichikai kur kas lengviau susidoroti su emocijomis, kai yra planas. Todėl verta atsisėsti ir surašyti sau variantus: įvairioms galimoms situacijoms: Planas A, Planas B ir pan.

Nukreipkite energiją kitur. O tam reikalingas aiškus planas. Kai jūsų energija bus nukreipta kitur, jūsų galvoje nustos suktis tos pačios neramios mintys. Atsakykite sau į svarbiausią klausimą: „Ką galiu padaryti dabar pat?“ Pavyzdžiui, galiu pasirūpinti savo šeima, nueiti į treniruotę, galiu sušluoti nukritusius lapus, kurie uždengia kelią namo, galiu nevarginti savęs papildomais darbais, o nukreipti visą energiją į vieną prasmingą tikslą. Tokie svarstymai iškart padės sumažinti streso lygį.

2. Kasdieniai ritualai

Stipraus streso paveikti žmonės kartais nustoja daryti net įprastus dalykus, pavyzdžiui, pasikloti lovą, išsivalyti dantis, įprastu laiku pavalgyti. Sutrinka jų kasdienė rutina. Tuo metu atrodo, kad globalinių bėdų fone smulkmenos neteko prasmės. Tačiau tos smulkmenos yra labai svarbios mūsų psichikai. Rutina tarsi primena mums, kad viskas yra normalu, kad mes žinome, kur reikia judėti ir viskas vyksta pagal planą. Todėl neapleiskite savo kasdienių ritualų net ir stipriausio streso metu.

3. Kvėpavimo kontrolė

Kai pasaulis aplinkui nepasiduoda jokiai kontrolei, vienintelis dalykas, ką galime kontroliuoti – tai savo kvėpavimą. Psichika susikoncentruoja į jį ir nusiramina, nes jai kvėpavimas yra natūralus, įprastas dalykas. Tolygus kvėpavimas reiškia, kad viskas yra gerai.

4. Džiaugsmai

Kritinėmis aplinkybėmis mes atimame iš savęs mažus džiaugsmus ir malonumus. Streso metu gaminasi daug koztoizolio, adrenalino, noradrenalino ir ima trūkti serotonino, oksitocino ir dopamino, kurie sukelia džiaugsmą ir palaiko gerą nuotaiką. Todėl reikia sąmoningai suteikti sau mažų džiaugsmų. Padeda ir saikingas sportas, tik nereikia nualinti savęs.

5.Apsikabinimai

Apsikabinkite kuo dažniau su savo brangiais žmonėmis: artimaisiais, draugais, vaikais. Mokslininkai nustatė, kad apsikabinimai ir glamonės skatina oksitocino gamybą ir mažina streso hormonų lygį.

Jei nėra gero žmogaus šalia, apkabinkite medį parke. Galvokite apie tai, koks jis tvirtas ir stabilus. Jis augo daug metų ir dar ilgą laiką stovės, išgyvendamas visas negandas aplinkui.

6. Informacijos higiena

Šiais neramiais laikais sunku sekti naujienas visiškai nesinervinant ir nepatiriant streso dėl žiaurumų pasaulyje. Pasirinkite sau porą informacijos šaltinių, kuriais pasitikite ir apsiribokite jais. Patikėkite, tikrai svarbi informacija jus vis tiek pasieks.

Pasistenkite patys netransliuoti nepatikrintos informacijos kitiems. Pasakokite artimiesiems apie savo jausmus, bet netapkite blogų ir galbūt nepatikrintų naujienų platintojais, nes tokiu būdu jūs įsukate ir save, ir kitus į negatyvo sūkurį.

Jeigu kažkas skambina jums, kad praneštų išgirstas blogas naujienas, paklauskite, kodėl ir kam jis tai daro.

Kad susidorotumėte su stresu, reikia resursų, todėl labai svarbu visų pirma nukreipti savo veiksmus į energijos ir jėgų atstatymą. Energija jums reikalinga tam, kad galėtumėte gyventi toliau.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *