Kaip atpažinti toksišką žmogų per 5 minutes

Jei jūsų naujas pažįstamas daro ką nors, kas išvardinta šiame sąraše, geriau nuo jo laikytis atokiau… Jūs žinote, kaip kenksminga, kai aplink yra toksiški žmonės darbe ir apskritai gyvenime.

Deja, dauguma šių žmonių nenešioja jokių įspėjamųjų ženklų, kaip ir kenksmingų cheminių medžiagų atveju. Iš pradžių šios asmenybės atrodo gana malonios. Juk beveik visi toksiški žmonės yra puikūs manipuliatoriai, todėl viena iš jų gudrybių yra tiesiogiai susijusi su tuo, kad patiktų aplinkiniams.

Bet ar yra koks nors būdas ankstyvoje stadijoje (pavyzdžiui, per pirmąjį susitikimą) nustatyti, kad žmogus pasirodys toksiškas?

Nors nėra patikimų metodų, kaip suprasti, kad naujas draugas ar kolega sugadins jūsų energiją, nuotaiką ar produktyvumą, vis dar yra keletas ankstyvų toksiškumo požymių.

O jei susitikdami pastebite bent vieną iš šių dalykų, o ypač jei iš karto atsiranda keli, patariame būti atsargiems.

1. Jie piktžodžiauja kitiems žmonėms.

Kartą turėjau interviu, kur vienos įmonės vadovas papasakojo apie savo pavaduotojo trūkumus. Man tai buvo nerimą keliantis įspėjimas ir galiausiai instinktas manęs nenuvylė.

Ten dirbau keletą mėnesių, bet greitai išėjau, kai įsitikinau savo viršininko toksiškumu.

Jei sutiktas naujas žmogus nuolat kritikuoja kitus ar skundžiasi kitais, tai gali reikšti, kad jūs susiduriate su toksišku asmeniu.

2. Jie nuolat skundžiasi.

Dauguma toksiškų žmonių ir yra tie verkšlentojai. Jų skundai tiesiogiai veikia jūsų nuotaiką, produktyvumą ir net sveikatą. Be to, jei esate kaip visi, rizikuojate patekti į jų spąstus bandydami juos nuraminti ir paguosti.

Bet akivaizdu, kad tai yra prastas sprendimas. Todėl, jei kas nors pradeda skųstis, gerai pagalvokite, ar norite tokį žmogų matyti šalia savęs, ir įsiklausykite į jo amžiną nepasitenkinimą gyvenimu.

3. Jie reikalauja ypatingo elgesio.

Kai kurie žmonės tikisi, kad priimsite jų ataskaitą net praėjus dienai ar dviem po termino. Kiti pageidauja jūsų renginyje bet kokiu atveju apsilankyti nemokamai, nors kiekvienas iš lankytojų moka mokestį. Jei pirmą kartą sutiktas žmogus jūsų paprašys ypatingos paslaugos, įsivaizduokite, ko jie paprašys po kurio laiko.

4. Jie labai giriasi.

Jei ką nors pakvietėte į pokalbį, natūralu, kad žmogus pradės kalbėti apie visus savo pasiekimus, apie savo ankstesnio projekto sėkmę ar apie pasakiškas savo pajamas. Būkit atsargūs.

5. Jie verčia jus teisintis.

Tas, kuris verčia jus nuolat teisintis, pateisinti savo įsitikinimus, ilgainiui taps netoleruotinu bendravimui.

6. Jie priverčia tave jiems patikti.

Kažkas jums sako, kad negali rasti tinkamos programos, kad atliktų savo užduotį. Arba turi idėją, bet ji nėra gerai pagrįsta. Arba visas viltis deda į savo vaiką, kuris tiesiog turi patekti į tam tikrą mokyklą.

Kiekvienas, kuris įpareigoja jus padėti jam iškart po susitikimo, ateityje vis labiau jumis manipuliuos. Ir jūs jau žinote, kaip sunku bus patenkinti jo nuolat augančius poreikius.

7. Jie tavimi nesidomi.

Kalbėjotės su nauju pažįstamu 10 minučių ir jau žinote, kur prabėgo jo vaikystė, kad jo santuoka iširo prieš šešis mėnesius ir kad jis neseniai gavo paaukštinimą.

Bet jis pats nieko nežino nei apie tavo darbo vietą, nei apie tai, kuo tu užsiimi.

Kažkas, kuris tikisi, kad domėsitės visais jų gyvenimo aspektais, bet nerodo susidomėjimo tavuoju, greičiausiai yra toksiškas žmogus. Būkite budrūs.

8. Jūs nesijaučiate gerai šalia jų.

Klausykite savo intuicijos. Ką jauti šalia naujo pažšstamojo? Ar norėtumėte praleisti su juo valandą pietų ar eiti kartu išgerti kavos?

Jei leidžiant laiką su kuo nors jaučiate įtampą arba jaučiatės nepatogiai, tikėtina, kad tas asmuo yra toksiškas.

Išsiaiškinkite, kas sukelia jūsų blogą savijautą.

Jei tai sukelia kitas pašnekovas,  gali būti, kad tai tiesiog toksiškas žmogus, todėl turėtumėte bėgti nuo jo kuo toliau..

Pagal „Here’s How to Tell If Someone Is a Toxic Person in the First 5 Minutes” parengė Tomas GINTARIUS



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *