Kodėl apie savo planus geriau patylėti

Žymusis Einsteinas išvedė savo sėkmės formulę: sėkmės susideda iš sugebėjimo dirbti, sugebėjimo žaisti – patirti malonumą iš gyvenimo ir sugebėjimo tylėti. Reikėtų pridurti: sugebėjimo nutylėti savo planus. Beveik visi sėkmingi žmonės nėra linkę pirma laiko pasakoti apie savo planus ir svajones. Jie gali pasakyti ką nors abstraktaus, bet konkretaus sumanymo neatskleis.

Ir teisingai daro. Visai ne prietarai verčia juos nutylėti. Egzistuoja kitos dvi priežastys, dėl kurių geriau nuslėpti savo sumanymus.

Pirmoji priežastis – smegenys priima tai, kas pasakyta, kaip tai, kas jau padaryta, „Aš parašysiu įdomią knygą apie meilę“ smegenims yra tas pats kaip „Aš parašiau įdomią knygą apie meilę“. „Aš numesiu dešimt kilogramų svorio“ joms lygu „Aš numečiau dešimt kilogramų svorio“. „Aš uždirbsiu milijoną“ jau galima sakyti, kad uždirbau. Jeigu pasakiau,. Tai taip ir yra. Ir smegenys patenkintos nustoja dėti pastangų. Juk tikslas pasiektas žodžiais. Vadinasi, nėra prasmės vargintis, galvoti, ieškoti būdų. Kam be reikalo švaistyti energiją?!

Ir antroji priežastis – ne visiems aplinkiniams patinka mūsų planai. Jie gali apsimesti, kad žavisi ir palaiko, o iš tikrųjų pavydėti, smerkti, linkėti nesėkmės ar kenkti. O jūsų pasąmonė iškart pagaus tikrąją pašnekovo nuostatą ir nusiteikimą jūsų atžvilgiu, jeigu tai yra pažįstamas ir artimas žmogus. „Neliesėk, nes kitaip norėsi mane pamesti ir susirasti kitą! Geriau lik storas!“ „Tu niekada nepraturtėti. Esi tinginys ir nevykėlis. Gyvensi toliau skurde“ „Tau niekada nepavyks parašyti knygos, nes neturi jokio talento“. Dar daugiau: kai kurie žmonės gali net imtis nedorų veiksmų, sąmoningai kenti jums, kad tik jums nieko neišeitų.

Ir pagaliau egzistuoja keistas fenomenas – „Dievų pavydas|“, kaip jį pavadino senovės filosofai. Ims klostytis nepalankios aplinkybės, vos tik jūs garsiai pranešite apie savo grandiozinius planus. Būdavo sakoma, kad dievai pavydi žmonėms, nes tik jie gali būti laimingi. Todėl ir ima šaipytis iš savimi pasitikinčio žmogaus.

Todėl apie svarbius planus geriau niekam nepasakoti, o paskui pademonstruoti rezultatą, kurį lengviau pasiekti tyloje.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *