Santykiai su moterimis tiesiogiai įtakoja vyrų perdegimą

Sparti visuomenės raida šiuolaikiniam žmogui kelia vis daugiau reikalavimų. Kad būtų sėkmingas, jis turi sugebėti atlikti daugybę funkcijų. Kartais nervų sistema neatlaiko aplinkybių spaudimo ir ima ginti organizmą nuo perdegimo.

Esmė ir simptomai

Emocinis perdegimas yra savotiškas išgyvenimų, jausmų atmetimas, atsirandantis dėl ilgalaikio stiprių neigiamų emocijų poveikio. Sindromą gali patirti vyrai ir moterys, nepriklausomai nuo amžiaus. Jis pasireiškia miego sutrikimais, sumažėjusiu darbingumu, nuolatiniu nuovargiu ir nenoru nieko daryti.

Žmogus atsikelia ryte jau išsekęs ir nerodo susidomėjimo netgi anksčiau aistringai mėgtu darbu. Tampa užmaršus ir irzlus, negali susikaupti ir pradėti normaliai galvoti. Galimai bausmei už neatliktą darbą jis lieka abejingas. Žmogus emociškai nereaguoja į aplinkui vykstančius įvykius.

Vyriški sindromo ypatumai

Vyrui svarbiausia gyvenime jaustis sėkmingam – per asmeninius pasiekimus. Orumo jausmas tiesiogiai priklauso nuo motinos ar žmonos/mylimos moters reakcijos į jo veiksmus. Kiekvienas, kuris jaučia jam asmeniškai reikšmingos moters susižavėjimą ir pritarimą savo veiklai, yra pasitikintis ir motyvuotas naujiems pasiekimams. Neįvertintos pastangos ilgainiui suformuoja jausmą, kad esi visiškas menkysta.

Vyrų perdegimas yra lėtesnis ir subtilesnis nei moterų. Perdegimas dažnai užsimaskuoja po problemų su disciplina ar laiko/pastangų paskirstymu kaukėmis. Vyras gali miglotai jausti pokyčius, bet ilgą laiką nesuprasti, su kuo jie susiję. Paprastai tik specialisto atlikta gili problemos analizė išaiškina tikrąją priežastį.

Pagrindinės priežastys

Pagrindinis perdegimo veiksnys yra laukiamo atlygio deficitas. Veiksmai, kurie nėra įvertinami ar įvertinami neigiamai, laikui bėgant formuoja idėją, kad aš esu nieko nevertas nevykėlis. Perdegimas tampa reakcija į alternatyvos nebuvimą.

Kita priežastis – draudimas veikti savarankiškai. Įprotį dar vaikystėje suformuoja mama, neleisdama būsimam vyrui pačiam priimti sprendimų. Jei žmona/mylima moteris irgi stengiasi gniuždyti vyrą, jis taps tinginiu, žmogumi be ambicijų, įsitikinusiu savo nereikalingumu ir menkyste.

Per didelis nerimas dėl tolimesnio gyvenimo ar netikrumas dėl ateities taip pat gali emociškai išsekinti vyrą. Jei moteris jo nesupranta ir nenori suprasti, nenori palaikyti ar dalyvauti sprendžiant klausimus – visa tai veda į veiksmų pasirinkimo krizę, o vėliau – į perdegimą. Šis variantas pasireiškia itin atsakingiems vyrams.

Nuobodulys ir monotoniškas gyvenimas be ryškių įsimintinų akimirkų taip pat gali tapti priežastimi, dėl kurios vyras nuvertins save.

Būdai, kaip išvengti perdegimo

Pasireiškus šio sindromo simptomams, reikia pačiam pakovoti, kad išvengtumėte rimtų pasekmių. Gerai padeda šios veiklos:

  • Fiziniai krūviai;
  • Bendravimas su pozityviais žmonėmis;
  • Radikalus aplinkos pakeitimas ir aktyvus poilsis;
  • Reikia kuriam laikui atsiriboti nuo konfliktinių situacijų;
  • Aiškūs tikslai ir detalus planas jiems pasiekti, žingsnis po žingsnio.

Perdegimo sindromas, nors ir nepripažįstamas kaip liga, rimtai gadina gyvenimą. Vyrui svarbu suprasti, kiek jo psichologinė būsena priklauso nuo jam reikšmingos moters, ir skirti reikiamą dėmesį santykiams.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *