Kaip padaryti gyvenimą lengvesnį

Kokybišką gyvenimą nusako anaiptol ne materialių vertybių, kurias turite, kiekis. Tai sugebėjimas gerai gyventi ir mėgautis savo būtimi. Tik išsiugdę sveiko atsainumo įpročius galėsite jaustis tikrai laisvi.

Jeigu norite padaryti savo gyvenimą lengvesnį, egzistuoja paprastas būdas, kaip tai pasiekti, – reikia liautis prisirišinėti prie dalykų, kuriuos patys laikote problema. Mat tie dalykai problemomis tampa tik jūsų galvoje, o realybėje jie yra paprasčiausios aplinkybės. Jeigu to nedarysite, problemos išnyks.

Būtent sugebėjimas neprijungti emocinės reakcijos prie tų aplinkybių, su kuriomis susiduriame, ir sudaro tai, ką būtų galima pavadinti sveiku atsainumu ar gebėjimu nesinervinti. Ir tai pasiekti nėra lengva.

Pirmas dalykas, ką vertėtų suvokti: atsainumas nėra atsakomybės stoka. Niekas nenuims nuo jūsų atsakomybės už savo veiksmų ir sprendimų pasekmes. Jei bandysite nekreipti dėmesio ir nesinervinti, kad laša vanduo iš čiaupo, nesutvarkytas butas ar neapmokėtos komunalinės sąskaitos, tai bus tik bėgimas nuo realybės.

Iš tikrųjų reikia prisiminti, kad yra dalykų, kurie jums turi reikšmės, ir yra dalykų, kurie jokios reikšmės neturi. Atsainumo menas kaip tik ir bus: nesinervinant išspręsti pirmąsias problemas ir visiškai nekreipti dėmesio į antruosius dalykus. O tam reikia sugebėti atskirti „grūdus“ nuo „pelų“. Tai padaryti bus lengviau, jei aiškiai suprasite savo gyvenimo prioritetus ir tiksliai žinosite, kas jums gyvenime svarbu, o kas ne.

Kaip žmogus sukuria sau problemas?

Išsiugdyti sveiką atsainumą žmogui trukdo aiškių gyvenimo tikslų nebuvimas ir skausmingas fiksavimasis į dalykus, kurie tokio dėmesio neverti.

Žmogus susikoncentruoja į tai, kas su juo atsitiko (pavyzdžiui, kažkas užmynė ant kojos ar ką nors nemalonaus pasakė), ir išpučia įvykį iki tragedijos masto, pridurdamas savo išmąstymus, išgalvotas fantazijas, emocijas.

Žmogus pats susigalvoja problemą. Kadangi kiekviena problema – tai konkrečios aplinkybės (tiksliau, jų suvokimas) ir emocinė reakcija, todėl erdvė fantazijoms yra milžiniška.

Bet koks situacijos pasikeitimas sukelia panišką baimę, organizmas išskiria adrenaliną. Kas dabar bus? Juk reikės veikti kitaip, kaip dar nebandyta, o tam reikės įsisavinti naują veikimo modelį. Visa tai sukelia vidinį pasipriešinimą, susinervinimą ir priežastį pasijusti nelaimingam.

Apima abejonės, kad jis nesugebės susidoroti. Iš tikrųjų tai yra banalus melas sau, atsikalbinėjimas, apsauga nuo nemalonios tiesos, kad teks paaukoti savo komfortą, daryti kažką nemalonaus.

Kaip išsiugdyti sveiką atsainumą?

Paminėsime kelis momentus, į kuriuos reikėtų orientuotis.

Skundų nebuvimas

Tai yra patikimas indikatorius, kad jūs neturite problemų, kurių negalėtumėte išspręsti. Tokiu atveju visa, ką turite gyvenime, jūs arba užsitarnavote, arba leidote sau turėti. Tada suprantate, kad galite be dejavimų ir skundų ramiai surasti racionalią išeitį iš susiklosčiusios situacijos, kuri jums nepatinka. Sprendžiate problemas, o ne bėgate nuo jų.

Adaptyvumas

Sveikas atsainumas dar yra sugebėjimas maksimaliai patogiai prisitaikyti ir priimti tas situacijas, kurių pakeisti neįmanoma. Kiekvieno gyvenime kada nors pasitaiko tokių įvykių, prieš kuriuos žmogus būna bejėgis ir negali nieko padaryti. Iš piktinimosi ir nervinimosi tokiais atvejais jokios naudos. Geriau oriai priimti likimo smūgį kaip neišvengiamą.

Savo poreikių ir troškimų suvokimas

Malonumas yra daryti tai, ko tikrai trokšti. Jeigu norite gryno vandens, tai nepajusite malonumo gerdami pieną ar kokakolą. Tenkinkite savo tikruosius poreikius ir troškimus, o ne išgalvotus ar primestus iš šalies.

Vidinė santarvė

Dauguma žmonių visą gyvenimą „plėšosi“ tarp noro atitikti visuomenės priimtus gyvenimo standartus ir savo tikrųjų poreikių. Iš čia kyla nuolatiniai vidiniai konfliktai ir kova su savimi. Tokie prieštaravimai išsekina psichiškai, sukelia nuolatinę įtampą bei nerimą ir trukdo gyventi savo malonumui. Kovoti reikia ne su savimi, o dėl savo gerovės.

Sunku mokytis atsainumo

Paprastai atsainumo pradeda mokytis tie, kurie priėjo kraštutinę gyvenimo ribą, kurie bėga nuo sunkumų, nesugeba spręsti savo problemų ar atidėlioja sprendimus neribotam laikui. Tokiems žmonėms atrodo, kad užtektų kasdien po 5 minutes daryti kokius nors įdomius pratimus ir problemos išsispręs.

Tikrovėje sveikas atsainumas įgyjamas per kruopštų ir sistemingą darbą su savimi. Tik tokios pastangos padeda įveikti savo neadekvatų realybės suvokimą, gimdantį neigiamas emocines reakcijas į situaciją ir išsiugdyti reikalingus sugebėjimus bei charakterio savybes, kurios padėtų su šypsena sutikti sunkumus. Todėl neatidėliokite gyvenimo ateičiai, pradėkite keistis dabar.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *