Sakoma, kad du žmonės, kurie vėliau susieja savo gyvenimus, susitinka neatsitiktinai. Juos suveda likimas.
Ezoterikos žinovai išskiria tris likimo suvestų porų variantus. Galite tikėti, galite netikėti, bet jų teorija yra įdomi.
1. Dvasinio ryšio poros
Tokios poros laikomos kosminėmis arba astralinėmis poromis. Šie žmonės – gyvenimo bendražygiai. Kartais jie vadinami vienas kito puselėmis. Bet mums šis žodis atrodo netinkamas, nes kiekvienas žmogus iš prigimties yra vientisas. O bendražygis yra tas, su kuriuo kartu galima žengti savo keliu per pasaulio labirintus.
Abu partneriai mato vienodą tikslo vaizdinį, į kurį jie žingsniuoja. Tai tarytum du vektoriai, sueinantys į vieną tašką. Jie puoselėjai bendras svajones apie ateitį. Tai susieja juos visam laikui, net jeigu jie turi skirtingų pomėgių, hobių ar skiriasi jų finansinė padėtis, išvaizda, juos jungia vienas tikslas – bendri siekiai. Jie abu yra tarsi du vieno paukščio sparnai, kurie darniai plasnoja, jam skrendant į vieną pusę.
Tokių šeimų būna mažai. Bet tokia šeima sukuriama ilgam laikui. Išoriškai tokie partneriai dažniausiai būna nepanašūs, net visiškai skirtingi, priešingybės. Socionika tokus partnerius vadina dualine pora. Pavyzdžiui, ji – matematikė, aukšto ūgio, jis – muzikantas, žemaūgis, nieko nesuprantantis apie matematiką. Bet jie visai laimingi ir niekada nesibara, gyvena santarvėje, dažniausiai lieka ten, kur yra, niekur nepersikrausto. Jie – svetingi. Pora, nepaisant savo išorinių nepanašumų, įkvepia ir traukia daugybę žmonių.
2. Giminingos sielos
Šie žmonės – draugai, bičiuliai, taikdariai. Jie turi bendrą pomėgį, juos gali sieti psichologija, muzika, politinė partija ar kas nors kita. Jiems įdomu dabar, bet jų supratimas apie tai, kaip tas „dabar“ išsirutulios į ateitį, dažniausiai skiriasi. Pavyzdžiui, jis domisi ezoterika, ji – taip pat. Ėmė abu ir susituokė.
Tai – neblogas dalykas, bet vėliau dažnai paaiškėja, kad abu svajojo apie savo namą, bet vienas jų – apie mūrinį mieste, o kitas – apie rąstinį kaime. Ir ne visada tokiai porai pavyksta pastatyti ką nors bendro. Prasideda barniai. Paprastai jau būna per vėlu, nes atsiranda vaikų. Tada jie teisinasi, kad bendravimas nesiseka, nes „jų meilę buitis sunaikino“. Iš tikrųjų sunaikino ne buitis, o neteisingai susiklostę santykiai.
Jeigu jūs sudarėte tokią sąjungą ir esate nieko neskolingi savo partneriui ar partnerei, tai po kurio laiko atsiras tas (arba ta), kuris užtikrins ramų gyvenimą. Tačiau jūs visada jausite, kad trūksta polėkio, nebebūsite du stiprūs vieno paukščio sparnai.
Giminingos sielos dažnai pragyvena kartu visą gyvenimą, pykstasi, bet neišsiskiria, tačiau nuolat ieško kito vienintelio nuošalyje. Tokių porų pasitaiko dažnai, jų bendras gyvenimas vėliau pasidaro pilkas ir neįdomus. Bet tai dar nėra blogiausias santykių variantas.
3. Karminės poros
Šiuo atveju partnerius sieja vienoda kančia. Tie žmonės yra tarsi veidrodžiai. Jie savo partneryje kaip veidrodyje mato savo asmeninį skausmą – trūkumus, neišspręstas situacijas, agresiją ir t. t. Jie kaip vienas kito priešai (beje, priešas – nebūtinai blogis, kaip įprasta manyti; priešas yra tas, kuris verčia jus žvelgti į savo vidų).
Jie patraukė vienas kitą vienodomis programomis. Pavyzdžiui, jis nekenčia moterų, o ji nekenčia savo motinos. Juos sieja vienodos problemos – abu nenori prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą. Kai vienas jų išsigydo nuo skausmo, programa baigiasi, jie išsiskiria. Daugiau jiems nėra ką veikti kartu.
Ezoterikos žinovai tikina, kad karminės poros „atidirbinėja“ praeitų gyvenimų klaidas. Anot jų, sielos ateinana į šį pasaulį mokytis. Jeigu praeitame gyvenime neišlaikė egzamino, tai dabar tas žmogus turi laikyti jį iš naujo. Kiekvienas vyras ir kiekviena moteris tokiu būdu artėja prie savo mylimosios ar mylimojo. Kol kas jie turi atsikratyti tų savybių, kurios trukdo sutikti tą savo vienintelę ar vienintelį.
Reikia pridurti, kad karminė meilė yra sunkiausia. Ji tarsi uraganas įsiveržia į širdį ir vos ne sudegina ją. Kol širdis liepsnoja, žmogus kenčia nuo pavydo, skausmo, neištikimybės…. Jis nori būti su savo partneriu, nors tas nuolat verčia jį kentėti.
Jam atrodo, kad konfliktas įvyko paskutinį kartą, rytoj viskas bus kitaip, geriau… Tačiau ateina rytojus, ir vėl viskas kartojasi iš pradžių. Iš karminių porų dažnai gali išgirsti tokius prisipažinimus: „Man su juo blogai, bet ir be jo nepakeliamai sunku.“
Kodėl taip vyksta?
Vyksta senų skolų ir ankstesnių gyvenimų atidavimas. Taip atstatoma pusiausvyra. Ankstesnių, juos susiejusių gyvenimų siužetai gali būti įvairūs: prievartavimas, žmogžudystė, išdavystė ir kt. Žaidimas užsitęsė per kelis gyvenimus. Ir tęsis tol, kol neatsiras supratimas ir jie nesugebės vienas kitam atleisti. Kentės abu, kol santykiai nebus apdoroti. Po to jie susitaikys ir išsiskirs.
Tokių porų labai daug. Vyksta pagreitintas karmos apdorojimas. Dabar tokie laikai, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti nuo visko, kas nereikalinga, kad žmonija galėtų pereiti į naują sąmonės lygį.