Kur gyvena moteriška laimė?

Kas apskritai yra laimė? Vienareikšmiškai atsakyti sunku, nes kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo užsiėmimo, statuso, religijos ir odos spalvos laimės sąvoka skirtinga. Tai, kas vienam teikia didžiulį džiaugsmą, kitam nekelia jokio susidomėjimo. Tai, kad kai kuriems sukelia euforiją, kitiems nedaro jokio poveikio. Tačiau vienas dalykas akivaizdus: visi žmonės šiame pasaulyje, ir vyrai, ir moterys, ne kartą patyrė laimę ir džiaugsmą.

Kas gi yra moteriška laimė? Kai kas klaidingai galvoja, jog moters laimė susiveda į vyrą, šeimą, vaikus, savirealizaciją. Tačiau reali situacija šiek tiek kitokia, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Šiaip jau požiūris į laimę tiesiogiai susijęs su amžiumi. Mažam vaikui laimė – tai mama. Paskui – žaisliukai, dar vėliau – knygos, bendravimas su klasės draugais, visa tai išstumia netgi bendravimą su mama.

Paskui laimės sąvoka vėl keičiasi, laimė pradeda asocijuotis su diplomu, karjera, nepriklausomybe. Laikui bėgant, laimė transformuojasi vis į naujas ir naujas formas.

Ateina laikas ir laime tampa antroji pusė ir vaikai. Viskas būtų puiku, bet ar jaučiasi laiminga moteris, turėdama vyrą, vaikų, darbą? Gaila, bet ne visos ir ne visada.

Ko gi trūksta moterims? Keistas šiuolaikinės visuomenės paradoksas: moteris neapkrauta sudėtinga buitimi, kaip kitados, ji turi tokias pat teises, kaip ir vyrai, jos niekas neengia, lyginant su praeities moterimis. Iš esmės mūsų dienomis moteris pasiekė viską, apie ką svajojo ankstesnių šimtmečių moterys.

Tačiau šiuolaikinė moteris ir toliau jaučiasi nepatenkinta, nesaugi ir savimi nepasitikinti. Viskas dėl to, kad vyras, vaikai, darbas – visa tai reikalauja atsakomybės, o neretai dar ir suteikia daug skausmo. Tai ar būtent tame laimė? Gaunasi, kad laimė nesusijusi su moterį supančiomis gėrybėmis. Moteriai reikia kažko daugiau.

Kada galime matyti laimingą moterį? Daugeliu atvejų moteris laiminga, jos aklys švyti iš vidaus tomis akimirkomis, kai išsipildo jos slapčiausios svajonės. Svajonių išsipildymas – tai akimirka, kai vidinės mintys ir energija veikia unisonu. Įgyvendinta svajonė – tai įgyvendinta laimė.

Išeina, kad viskas, kas supa moterį – tai jos pasaulio sudėtinės dalys, kas, žinoma, teikia jai džiaugsmą, tačiau tikroji laimė – kažkas kito, tai ne išorinės gėrybės.

Laimė – tai harmonijos su aplinkiniu pasauliu būsena. Būsena, kuriai būtina mokėti nusiteikti.

Negatyvo juk galima surasti visur, ir šitas procesas pakankamai paprastas. O štai pastangos surasti pozityvo – sudėtingas užsiėmimas, tai daro anaiptol ne visi ir ne visos. Reikia mokėti tai daryti.

Laimė – tai mokėjimas patirti malonumą čia ir dabar, iš to, ką matai, turi, jauti. Moteriška laimė gyvena pačios moters viduje.

Vadinasi, kiekviena moteris pati renkasi – būti laiminga ar likti nelaiminga.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *