Trys būdai išsaugoti santuoką, netgi kai atrodo, jog viskas prarasta

Neleiskite, kad santykiai atsidurtų kritiškoje būklėje, laiku imkitės priemonių, kad neprarastumėte abipusio pasitikėjimo ir pagarbos.

Už klimatą šeimoje visgi labiau atsakinga moteris – taip buvo, yra ir bus tikriausiai visada. Jeigu ji nori išgelbėti savo šeimą, jos niekas nesustabdys.

Paprastai moterys labai subtiliai jaučia bet kokius pokyčius, vykstančius santykiuose su sutuoktiniu. Užmerkti į kažką akis – irgi būdas išgelbėti santykius. Nesutarimų šeimoje priežasčių yra labai daug: tarpusavio supratimo stoka, problemos sekso srityje, neištikimybė, alkoholizmas ir kiti prisirišimai, materialiniai sunkumai.

1. Atsisėskite ir blaiviai įvertinkite situaciją

Užduokite sau keletą klausimų.

  • Kas jus sieja su sutuoktiniu (išskyrus vaikus ir bendrą turtą)?
  • Ar norite tęsti santykius su šiuo žmogumi?
  • Kokią matote savo šeimą po 5 ar daugiau metų?

Sąžiningai atsakykite sau į kiekvieną klausimą. Galbūt jūsų jau seniai niekas nesieja, išskyrus įprotį, materialinius turtus ir vaikus. O gal vis dar turite jausmų ir suprantate, kad, nepaisant gyvenimo krizių, esate pasiruošę būti su juo iki galo.

Jeigu išties neįsivaizduojate gyvenimo be savo vyro – pirmyn. Tuo pačiu pagalvokite, kuo esate nepatenkinta? Kaip esate pasirengusi spręsti šią situaciją?

  • Jūsų vyras alkoholikas ir jau keletą metų terorizuoja visą šeimą, o jūs neišeinate, nes neturite kur dėtis?
  • Jums nepatinka santykiai su sutuoktiniu, nes jis jūsų negerbia, žemina, nuolat apgaudinėja, išduoda su kitomis, tačiau nenorite skirtis, nes neturite darbo?

Kiekviena konkreti situacija turi savo sprendimą. Vienu atveju reikia gelbėti santuoką, o kitu – save. Todėl būkite sąžininga su savimi – galbūt jūsų santuoka jau seniai išsikvėpė ir dėl to žlunga.

2. Nustokite aiškintis santykius, bartis, šaukti ir teršti orą negatyvu

Jeigu jums santykių aiškinimas – tai iškrova, kurios dėka atsikratote susikaupusio susierzinimo – sustokite, tai nesuveiks.

Kitas žmogus turės rimtą priežastį rasti pretekstą jus palikti. Geriau atsisėskite prie derybų stalo. Ramioje aplinkoje pasistenkite atvirai pasikalbėti su sutuoktiniu. Aptarkite, ko jis nori, kuo jis nepatenkintas, kaip jis mato jūsų santykius.

Reikia pasiruošti blogiausiam, bet jeigu išgirsite blogą naujieną, nepanikuokite. Dabar jūs vis dar vyras ir žmona, jūsų dar niekas nepaliko, todėl turite šansų išsaugoti šeimą.

3. Rūpinkitės savimi, o ne santykiais

Išgirdusi savo vyro „atvirą prisipažinimą“, kuo jis nepatenkintas, jūs supratote, kad jis turi santykių už šeimos ribų. Galbūt jau seniai tai įtarėte, tačiau to neparodėte. Tęskite tai ir toliau, jei vis dar esate suinteresuota santuoka.

Vyras kol kas neišeina, todėl pasirūpinkite savimi. Galite pakeisti šukuoseną, garderobą, gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, jei buvote namisėda, pradėkite daugiau laiko leisti ne namuose. Raskite pomėgių, leiskite laiką su draugais, eikite į kavines ir filmų premjeras. Užsiregistruokite šokiams, eikite į sporto salę, bėgiokite rytais.

Galite kreiptis į psichologą ir išspręsti savo vidines problemas. Pažvelgsite į santykius naujai, kitu kampu, suprasite, kokias klaidas padarėte jūs pati. Paprastai, jei keičiatės viduje į gerąją pusę, jūsų antrosios pusės požiūris į jus irgi pasikeis, ir santuokos gelbėti nebereikės.

Ko negalima daryti

Kad ir kokia susiklostytų situacija, nustokite manipuliuoti, daryti spaudimą, mėginti sukelti gailesčio jausmą, kelti isterijas. Atminkite, kad suteikdama žmogui pasirinkimo laisvę, jūs parodote jam pasitikėjimą ir pagarbą.

Apribodama laisvę, verčiate ieškoti aplinkkelių ir būdų pabėgti. Todėl išmokite džiaugtis gyvenimu, daryti tai, kas jums patinka, bendrauti su draugais, užmegzti naujas pažintis. Paleiskite situaciją.

Kartais greta esančiam žmogui ir sau būtina suteikti šiek tiek laisvės, kad būtų įmanoma suprasti, ar jums apskritai reikia šių santykių. Jeigu santykių reikia, jūs išgelbėsite santuoką – esate suaugę ir adekvatūs žmonės, vadinasi, pajėgūs suprasti, ko jums reikia iš gyvenimo.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *