Netinkami pasiteisinimai: kodėl jie neigiamai veikia laimę?

Kiekvienas žmogus, turintis sąžinę, dažnai teisinasi ir bando atsiprašyti už savo elgesį. Tačiau toli gražu ne visada reikia parodyti takto jausmą ir bandyti paaiškinti savo poziciją, tai gali atbaidyti laimę.

Pasiteisinimai dažnai tampa problemų šaltiniu, sukelia kompleksus ir trukdo laimingam gyvenimui. Ekspertai rekomenduoja sužinoti, kaip mus iš tikrųjų veikia pasiteisinimai ir kada neturėtume atsiprašyti, kad nesugadintume savo laimingo gyvenimo ir netaptume manipuliatorių įkaitais.

1. Asmeninis gyvenimas yra tik tų žmonių reikalas, kurie yra įtraukti į situaciją ir dalijasi tikslais su artimaisiais. Jūs negalite atsiprašyti už savo pasirinkimą ir bandyti pateisinti save. Jei aplinka bando primesti savo nuomonę, jūs negalite tenkinti jų troškimų ir tapti neigiamų žmonių įkaitu. Priešingu atveju kyla pavojus tapti manipuliatorių įkaitais ir gyventi taip, kaip sako nepažįstami žmonės, o ne taip, kaip nori širdis.

2. Nereikėtų teisintis, net jei jūsų prioritetai nesutampa su aplinkos nuomone. Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti: kurti karjerą, šeimą, statyti namą ar net išvykti į kelionę aplink pasaulį. Teisindami save, pažeidžiame savo biolauką ir tampame pažeidžiami pavydžių žmonių. Jie, savo ruožtu, gali labai pakenkti mūsų psichikai.

3. Jūs negalite bijoti žodžio ne. Jo reikia. Jei neturite nuotaikos eiti pasivaikščioti, užteks pasakyti apie savo nenorą, negalvojant kvailų pasiteisinimų. „Ne“  yra universali gynyba nuo tų, kurie yra pasirengę pasinaudoti silpnumu.

4. Kitas dalykas – išvaizda. Niekas neturėtų teisintis, jei nusprendžia pakeisti įvaizdį, neįprastai nusikirpti plaukus, pasidažyti ar vilkėti ryškų kostiumą. Viskas, kas neprieštarauja įstatymui, neturėtų būti kliūtis saviraiškai ir savęs atradimui. Svarbu apsaugoti savo energiją nuo neigiamos įtakos.

5. Pasiteisinimai dėl pageidavimų ir skonio taip pat yra netinkami. Jie susilpnina valią ir verčia abejoti savo išskirtinumu. Reikia nepamiršti, kad visi esame skirtingi. Vieni mėgsta sportuoti, kiti nori nuolat pasisemti naujų žinių, treti neįsivaizduoja gyvenimo be knygos, dar kiti svajoja iš miesto šurmulio persikelti į kaimą. Nė vienu iš šių atvejų neįmanoma pasiteisinti, kad neprarastumėte valios ir netaptumėte agresorių įkaitais.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *