Po skalbimo tamsūs drabužiai ima skleisti blogą kvapą? Sužinokite, kaip tą išspręsti

Pastebėjote, kad po skalbimo tamsūs drabužiai ima skleisti nemalonų kvapą? Naudinga žinoti, kad yra paprastas šios problemos sprendimo būdas.

Kartais dėl to galima kaltinti netinkamą skalbimą. Žinoma, nieko blogo drabužius kartą išskalbti netinkamai, tačiau kas kita, jei tai nuolatos kartojasi.

Tamsių drabužių nemalonaus kvapo priežastis slypi audinių dažuose, kurie laikui bėgant pradeda gesti. Sužinokite, ką tokioje situacijoje galite padaryti.

Tamsių drabužių skalbimas

Kai po skalbimo drabužiai pradeda skleisti nemalonų kvapą, tai yra ženklas, kad kažkur yra problema. Galbūt naudojate netinkamą skalbimo priemonę, pasirinkote per aukštą temperatūrą, ar skalbimo mašina yra nešvari? Priežasčių gali būti ne taip ir mažai. Vis dėlto, gana dažnai taip nutinka dėl visai kitos priežasties, apie kurią žino anaiptol ne visi. Tamsūs drabužiai dažnai dažomi juoda chna ir chinolinu, o kartu šios dvi medžiagos ilgainiui gali turėti neigiamą poveikį viena kitai (ypač  tada, kai jos kontaktuoja su plovikliais). Tuomet įvyksta tam tikra reakcija, dėl kurios drabužiai ima skleisti nemalonų kvapą. Šios medžiagos neleidžia audiniui išblukti, tačiau būtent jos gali skleisti nemalonų kvapą.

Ką daryti, kad po skalbimo drabužiai neskleistų nemalonaus kvapo?

Nė vienas mūsų nenori, kad drabužiai skleistų nemalonų kvapą, todėl kovoti su šia problema yra būtina. Tamsius audinius reikia skalbti šiek tiek kitaip nei šviesius ar spalvotus audinius. Vertėtų nustatyti žemesnę temperatūrą nei nurodytą etiketėje. Geriausia rinktis maždaug 30 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Labai svarbu nenaudoti per daug ploviklio. Jo kiekis turėtų būti pritaikytas drabužių svoriui. Geriausia rinktis tokius drabužius, kuriuose nėra anksčiau minėtų medžiagų (geriausia rinktis ekologiškus drabužius). Taip pat venkite dirbtinių medžiagų, kurių kokybė  yra abejotina, nes jau po kelių skalbimų tokius drabužius gali tekti išmesi. Geriau pirkite vieną daiktą iš natūralių žaliavų nei kelis pigius, kurie greitai praras formą ir spalvą. Tokiu būdu pasirūpinsite planeta ir sumažinsite išlaidas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *