Priežastys, kodėl žmonės atidėlioja

Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbu yra viską padaryti laiku, kadangi jei susikaups daugybė darbų – juos atlikti bus dar sudėtingiau dėl įsivyravusio streso. Nepaisant to, daugelis žmonių vis tiek atidėlioja ir savo įpročių keisti neketina.

Dažniausiai toks elgesys yra priskiriamas prie charakterio savybių, tačiau įprotis atidėlioti vis dėl to kyla dėl kitų priežasčių, kurias aptarsime šiame straipsnyje.

Baimė

Nors žmogus pats sau gali to ir nepripažinti, bet greičiausiai reikalus vėlesniam laikui jis atideda dėl to, kad bijo suklysti ar atlikti ką nors ne taip. Kitaip sakant, jį gąsdina nežinomybė, todėl jis pasirenka likti savo komforto zonoje kuo ilgiau.

Maža kontrolė

Mokykloje žmonės pripranta, kad juos nuolat kažkas kontroliuoja ir stebi, tačiau darbe, ypač nuotolinio darbo metu, žmogus savo viršininko priešais save nemato, dėl to susidaro iliuzija, kad darbus jis gali atlikti ir vėliau, mat niekas nepastebės.

Nors linksmintis

Gulėti šiltai lovoje, žiūrėti filmą ar skaniai valgyti džiugina kiekvieną, tačiau kartais šie dalykai stipriai nukreipia dėmesį nuo to, ką būtina padaryti.

Motyvacijos trūkumas

Sunku pradėti daryti tai, kas atrodo nenaudinga. Būtent dėl to dauguma žmonių atidėlios ir mieliau ieškos būtų, kaip tos užduoties atsikratyti.

Saviapgaulė

Žmogus gali gyventi svajonėmis, įsivaizduoti puikią ateitį, sakyti sau, kad pradės sportuoti nuo kitos savaitės ir t.t. Kai kuriems žmonėms tokios vizualizacijos susilieja su realybe ir jie mano, kad imtis veiksmų jiems nereikia. Tiesa, praktika rodo, kad tie, kurie didžiąją dalį laiko praleidžia svajodami, taip ir nepasiekia savo tikslų.

Svarbu atminti, kad kiekvienas žmogus savo likimą kuria pats ir jo ateitis priklauso tik nuo jo paties. Būtent dėl to reikia atrasti būdus, kurie padėtų save motyvuoti veikti dabar, o ne po valandos ar rytoj. Tik taip įmanoma pasiekti realius tikslus, kuriuos įvertins ir aplinkiniai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *