Rasti laimę – ką reikia nustoti daryti?

Mes visi norime būti laimingi. Ir tuo pačiu nuolat darome dalykus, kurie tampa kliūtimis kelyje į laimę. Tai yra, mes žlugdome savo gyvenimą. Reguliariai. Ką konkrečiai darome ir kaip išnaikinti šiuos įpročius

Nustokite būti auka

Tai turbūt pati svarbiausia rekomendacija. Aukos kaltina kitus dėl to, kad atsidūrė keblioje padėtyje, jaučiasi bejėgiai susiklosčius tam tikroms aplinkybėms ir nuolat laukia, kol kažkas viską pakeis.

Viskas priklauso nuo žodžių, kuriuos sakote sau. Pirmas ir svarbiausias žingsnis – visada prisiimti visą atsakomybę, niekada nieko nekritikuoti ir nekaltinti. Net jei žmogus padarė klaidą, neturėtumėte jo smerkti. Priimdami tokį mąstymo modelį, jūs tapsite savo likimo kūrėju, o ne aplinkybių auka.

Nustokite galvoti „jei… tada…“

S. S. Rao, mokslų daktaras, profesorius, kelių knygų, įskaitant „Laimė darbe: būk atsparus, motyvuotas ir sėkmingas, nesvarbu, kas nutiktų“, autorius aiškina, kad dauguma žmonių turi ilgą sąrašą dalykų, kurie, jų nuomone, turi įvykti, kad šie žmonės galėtų tapti laimingas. Jis tai vadina „jei-tada“ mąstymu. Štai keletas pavyzdžių:

-jei gausiu paaukštinimą, tada būsiu laimingas
-jei numesiu svorio, tada būsiu laimingas
-jei uždirbu daugiau, tada galiu sau leisti daugiau ir būti laimingesnis.

Tokio žmogaus logika suprantama: juk jei tiki, kad būsi laimingas ateityje, tada atsiras motyvacija veikti. Tačiau kodėl gi nepakeitus mąstymo taip, kad dabar galėtum būti patenkintas savimi ir gyvenimu, ir kartu siekti geriausio?

Nustokite būti pesimistu

Kalifornijos universiteto mokslų daktarė Sonya Lubomirsky knygoje „The How of Happiness“ apibūdina 12 strategijų, kaip padidinti laimę. Viena iš jų – optimizmo ugdymas.

Lubomirsky rekomenduoja turėti sąsiuvinį, kuriame galėtumėte rašyti apie savo geresnės ateities viziją. Be to, ji atkreipia dėmesį, kad būtina ugdyti gebėjimą visame kame įžvelgti šviesiąją pusę.

Žinoma, laimingi žmonės neapsimetinėja, kad viskas gerai, kai taip nėra. Tačiau užuot sutelkę dėmesį į nuostolius, jie supranta, kad viskas galėjo būti blogiau. Be to, jie nuolat savęs klausia: „Kokia man nauda iš šios situacijos?” Jus atleido? Ar tai buvo geriausias darbas pasaulyje? Vargu. Todėl sutelkite dėmesį į naujų galimybių ieškojimą, o ne į apgailestavimą, kuris nieko nepakeis.

Užuot sakę sau, kad niekas niekada nepasikeis, laimingi žmonės siekia pokyčių ateityje ir žino, kad sunkumai yra laikini.

Nebūkite daugiaveikis

Kai atliekate kelias užduotis, vienu metu stengiatės atlikti kelis dalykus, o tai reiškia, kad jūsų dėmesys yra padalintas ir nesate visiškai susikoncentravęs ties tuo, ką darote. Dėl to sumažėja koncentracijos lygis ir atitinkamai atmintis.

Norėdami būti laimingi, turite sutelkti visą savo dėmesį į vieną užduotį, kurią šiuo metu atliekate. Tai yra, kad ir ką darytumėte, net jei tai tik indų plovimas – turite būti visiškai panirę į šį procesą.

Tal Ben-Shahar, mokslų daktaras ir populiarių knygų autorius viename iš savo straipsnių aiškina, kad tobulumo siekimas gali būti pagrindinis veiksnys, mažinantis laimės lygį. Jis teigia, kad vietoj to, kad būtumėte perfekcionistu, reikia stengtis būti optimistu. Štai koks skirtumas:

-perfekcionizmas yra neurotiškas įsitikinimas, kad viskas apie jus ir jūsų aplinką turi būti tobula
-optimizmas nustato aukštus standartus, kurie yra pagrįsti tikrove. Priimate pasaulį tokį, koks jis yra, bet žinote, kad tikėdami savimi ir užsispyrę galite daug pasiekti
-tobulumas yra kažkas, ko galbūt niekada nepasieksite, tačiau optimizmas reikalauja, kad susitelktumėte į patį procesą ir būtumėte laimingi darydami viską, kad pasiektumėte savo tikslus.

Nustokite gyventi praeitimi

Gyventi praeityje, sutelkiant dėmesį į blogus prisiminimus, reiškia apnuodyti savo egzistenciją. Įkyrios mintys apie praeities nesėkmes sukelia pykčio, gėdos ir apgailestavimo jausmus. Šios emocijos savo ruožtu gali neleisti jums imtis veiksmų, reikalingų norint rasti džiaugsmą dabartyje.

Nustokite gyventi ateitimi

Nors mąstymas į priekį yra gerovės ir pozityvaus mąstymo pagrindas, susitelkimas į ateities tikslus ir atlygį dabarties sąskaita nėra palankus laimei.

Žmonės, kurie yra pernelyg orientuoti į ateitį, dažniausiai yra:

-darboholikai, arba visiški tinginiai
-jie linkę nepaisyti savo draugų ir šeimos
-jie atsisako leisti laiką pramogoms
-jie linkę atsisakyti savo laimės, siekdami to, kas, jų manymu, padarys juos laimingus ateityje.

Geresnis požiūris yra subalansuoti dabartį ir dirbti kuriant geresnę ateitį, o ne pakeisti vieną kitu.

Nustokite įsižeisti ir piktintis

Atleidimas nereiškia kad tai, ką kitas padarė, buvo teisinga. Tai paprasčiausiai reiškia, kad nusprendėte daugiau į tai nekreipti dėmesio ir netrukdyti savo laimei.

Nustokite sutelkti dėmesį į savo silpnybes

Susikoncentruokite į savo stipriąsias puses. Štai tokio požiūrio pranašumai:

-žmonės, kurie tai daro, yra daug laimingesni
-jie labiau pasitiki savimi ir turi tinkamą savigarbos lygį
-jie turi daugiau energijos
-jie yra atkaklesni.

Nors neturėtumėte ignoruoti savo silpnybių, ypač tų, kurios griauna jūsų gyvenimą, tai yra akcentų sudėliojimo klausimas. Valdykite savo silpnybes, bet sutelkite dėmesį į savo stipriąsias puses.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *