Svarbiausias psichologiškai sveikos ir nesveikos šeimos požymis

Normalioje šeimoje dėmesys koncentruojamas į problemas ir šeimos narių tikslus. Tokiame mikroklinate vaikai auga psichologiškai sveiki ir pasitikintys. Nesveikoje šeimoje daugiausiai laiko ir resursų išeikvojama kitų žmonių aptarimams. Didelė tikimybė, kad joje išaugs viskuo nepatenkinti, pavydūs, nepatikimi žmonės.

Psichologiškai sveikoje šeimoje paprastai gvildenamos savo problemos, užduotys, tikslai, sprendimai. Daugiausia kalbama apie tai, kas aktualu jos nariams.

Psichologiškai nesveikoje šeimoje su pasimėgavimu ar piktdžiuga aptarinėjimos kitų gyvenimo smulkmenos. Ir visada su neigiamu atspalviu, su pavydu ar pasmerkimu.

Sveikoje šeimoje išauga sveikas žmogus, kuris kuria savo gyvenimą ir moka spręsti problemas, užmezga tvirtus santykius su kitais. Jis bus gerbiamas savo aplinkos, paisys sociumo taisyklių.

Nesveikoje šeimoje išauga nesveikas žmogus, pavydus psichopatas, kuris anksčiau ar vėliau viską praranda. Net jeigu ko nors pasiekia per savo protą ir sugebėjimus, vis tiek praranda. Priežastis paprasta: jis nuo mažens įpratęs kritikuoti ir smerkti kitus, todėl praranda skitų žmonių pagarbą. Nuo jo nusigręžia sveikas sociumas, kuris tokio elgesio netoleruoja.

Nesveika šeima visą savo laiką ir resursus skiria kitų apkalbinėjimui. Lygiai taip pat savo resursus išvaisto ir bet kuri kita toksiška žmonių grupė. Mat jai nelieka laiko savoms problemoms spręsti, grupės nariai nepasitiki vienas kitu, išduoda vieni kitus, atskleidžia draugų paslaptis svetimiems.

Svarbiausias šeimos sveikatos kriterijus: kiek laiko joje aptariamos savo problemos? Ir kiek laiko skiriama kitų žmonių ir jų gyvenimo nagrinėjimui? Kiek laiko jie žiūri tokio tipo pramogines laidas, skaito bulvarinius straipsnius?

Nevykėliai gaišta savo gyvenimą ir resursus kitų aptarinėjimui. Kas ir kur jie atsidurtų, jie iškart pradeda apkalbinėti kitus. Žinoma, ir saviškius už jų akių,

Sėkmingais tampa tie, kurie svarsto savo grupės problemas savoje grupėje. Ir neneša šiukšlių iš savo trobos. Ir svetimose šiukšlėse nesirausia.

Apsidairykite aplinkui ir įsidėmėkite šį požymį. Laikykitės kuo atokiau nuo tokių nesveikų grupių, nes jos yra pavojingos ir užkrečiamos.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *