Kas yra juodas ir baltas mąstymas, kodėl jis pavojingas ir kaip tai veikia mūsų sėkmę?

Juodas ir baltas mąstymas yra gana įprastas. Bioenergetikos ir psichologijos ekspertai papasakojo, kas tai yra ir kaip tai veikia mūsų sėkmę.

Kas yra juodas ir baltas mąstymas?

Tai yra tada, kai žmogus niekur nemato vidurio. Jam nėra „pilkos“ spalvos, egzistuoja tik „balta“ arba „juoda“. Tokie žmonės kabina tam tikras etiketes ant įvykių ir kitų žmonių. Pavyzdžiui, jei kas suklydo, tai viskas iš karto blogai – be jokių „bet“ ir „jeigu“. Jei per metus nepavyko gauti didesnio atlyginimo finansų srityje, tai iš karto bus blogi metai. Gyvenimas arba geras ir gražus, arba baisus. Tokie žmonės viską mato dviejose būsenose, kurios gali atrodyti logiškos ir paprastos, bet iš tikrųjų tai ne visada yra gerai.

Tai naudinga psichikai, nes taip apsisaugome nuo jaudulio ir nereikalingų rūpesčių. Būna ir taip, kad polinkis mąstyti juodai ir baltai atsiranda dėl tam tikrų charakterio bruožų. Tai būdinga manipuliatoriams, toksiškiems žmonėms ir narcizams. Tai yra triukas, leidžiantis nekreipti dėmesio į kai kurias smulkmenas.

Deja, kartais toks mąstymas gali rodyti žmogaus kvailumą. Tai supaprastina viską, ko mes kažkodėl nesuprantame. Jei žmogus mūsų nesupranta arba su mumis nesutinka, jis yra kvailys. Saugokitės tokio mąstymo žmonių, nes nepavyks jų kažkuo įtikinti.

Kodėl toks mąstymas pavojingas?

Tai tikrai gali sugadinti jūsų gyvenimą, atimti iš jūsų sėkmę ir nukreipti likimą į blogąją pusę. Jei pastebėjote tokio elgesio užuomazgų savyje, tuomet tikrai turite ką nors daryti.

Kai galvojate neigiamai, pradeda kilti vis daugiau problemų bendraujant su žmonėmis. Greičiausiai patirsite didelių sunkumų darbe, meilėje. Žmonės nenorės su jumis bendrauti.

Be to, tokio mąstymo žmonės dažnai praranda laimę. Jie mano, kad kadangi iš pirmo karto jiems kažkas nepasisekė, ši veikla buvo sukurta ne jiems. Jie linkę mesti tai, ką pradėjo. Sėkmė nuo tokių žmonių labai greitai nusisuka, nes jie galvoja neigiamai.

Kaip atsikratyti tokio mąstymo?

Pabandykite susitaikyti su tuo, kad galite klysti. Tai visiškai normalu, nes visada ir bet kokiomis aplinkybėmis būti teisiam yra nepaprastai sunku. Žmonės jus gerbs už tai, kad pripažinsite klydę.

Stenkitės būti atviri naujiems dalykams. Labai dažnai tokio mąstymo žmonės yra uždari naujai informacijai ir faktams. Jie labai konservatyvūs, todėl gyvena savo stereotipų pasaulyje. Jokiu būdu nepriimkite klišių už tiesą. Nebijokite pasakyti sau: „O jeigu aš klystu”?

Pašalinkite visus žodžius, susijusius su poliniu mąstymu. Išmeskite iš savo žodyno tokius žodžius kaip „niekada“, „visada“, „tik“. Jūsų gyvenimas po truputį ims keistis, nes nebegyvensite pagal principą „viskas arba nieko“.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *