Ką galima sužinoti apie vyrą iš to, kaip jis prisipažįsta meilėje. Kokias frazes galima laikyti pavojaus signalais, o kokios demonstruoja išties gilius jausmus?
„Aš negaliu be tavęs gyventi”. Labai moterų mėgstama frazė. Psichologai apie ją turi savo nuomonę. Jų manymu, moterys šitaip leidžia vyrams reikšti savo pedofiliškus polinkius, kadangi minėta frazė – tai vaiko, mažo berniuko, bet ne vyro žodžiai. Moterys trokšta būti savo sutuoktinių mamomis, užimti šeimos galvos vietą. Kai kurių psichologų nuomone, tai – patologija. Kai kalbama apie normalią porą, abiejų partnerių indėlis į santykius daugmaž vienodas.
„Kai tu šalia, aš pamirštu netgi alkoholį ir cigaretes”. Tik žmogus, kenčiantis nuo gilios priklausomybės gali ištarti tokią frazę mylimajai, ir tik neadekvati psichologine šio žodžio prasme moteris gali pasirinkti tokį egzempliorių. Ir visgi daugumai mūsų moterų labai malonu klausytis tokių žodžių savo adresu.
„Be tavęs negaliu jaustis laimingas. Tu mano tikroji laimė!„ Kaip puikiai skamba, tiesa? Iš pirmo žvilgsnio visiškai padorus prisipažinimas meilėje. Tačiau šiek tiek paanalizavus, paaiškėja, kad tai klaida. Tai akivaizdus priklausomybės ir nesveikos meilės simptomas. Panašūs jausmai kyla tada, kai aptinkame meilės objekte tų bruožų, kurių patys neturime. Įsivaizduokite, aš esu galingas ir puikus automobilis, tačiau be ratų. O moteris – tai ratai. Savaime aišku, man reikalingi šitie santykiai, be jų aš visiškai bejėgis. Ir tai reiškia prisipažinimą, kad esu nepilnavertis. Pati geriausia išeitis – pakilti „aukščiau” tos moters, „užsiauginti” savus ratus, o ne kurti nenormalią porą, kurioje abu bus nelaimingi.
„Niekada tavęs neįskaudinsiu”. Jeigu moteris neabejinga tokiam pareiškimui, galima teigti, kad širdies gilumoje ji tikisi ir laukia skausmo bei smurto. Kai kurios moterys veržiasi bet kokia kaina ištekėti, o paskui visą gyvenimą tempia savo kryžių, verkšlendamos, kokios jos nelaimingos. Jas išmokė būti mazochistėmis, patirti malonumą iš bet kokio skausmo.
Psichologų nuomone, sveikus santykius, nuo kurių turėtų prasidėti laiminga šeima, apibūdina štai tokia frazė: „Pasidalinkime per pusę džiaugsmą ir skausmą ir mokykimės drauge įveikti visus sunkumus”.