Kaip įsmukdyti vyrą į apatiją ir paversti jį tinginiu. Kenksmingi patarimai

Moteris atėjo į mano priėmimą pasiskųsti vyru: nepadeda, įbedė nosį į televizorių, niekur nedirba. Žanro klasika.

Tačiau pokalbio metu pamažu išryškėja visai kitas vaizdas, irgi klasikinis, tradicinis, mūsuose labai įprastas: pati to neįtardama, moteris sukuria sąlygas, kuriose atsiskleidžia ne pačios geriausios jos vyro savybės. Kaip gi taip gaunasi?

Mano pacientė turi tam savų psichologinių priežasčių, tokių, kaip, pavyzdžiui, neurozė, tačiau apie tai šiek tiek vėliau. Iš pradžių pagalvokime apie tai, kaip ji pati provokuoja savo vyro neatsakingą elgesį:

Pirma. Jeigu vyras ko nors nedaro, delsia, ji pradeda tai daryti už jį

Yra tokių vyrų, kuriems, norint pradėti kokį nors darbą, pirmiausia reikia viską gerai apgalvoti ir susikaupti. Jeigu vyras yra flegmatikas pagal temperamentą, tokiam pasiruošimui gali prireikti netgi poros dienų.

Tačiau pacientė – aktyvi moteris, be to, dar ir perfekcionistė, todėl neturi kantrybės laukti ir „įsikinko“ į darbą pati: gali ir lentyną pati pakabinti, ir čiaupą pakeisti, ir staliuką iš detalių susimontuoti. Ir čia iškyla klausimas: o kuriems galams tada vyrui stengtis?

Antra. Užuot įkvėpusi vyrą veiksmams ir poelgiams, tarsi jo Mūza, mūsų aptariama moteris elgiasi su savo sutuoktiniu kaip atsidavusi mama.

Nėra pinigų – duoda pinigų, vyras susipyko su kaimynu – sprendžia konfliktą pati, vyras negali dėl kažko apsispręsti – priima sprendimą už jį.

Vyras visada yra jos globoje, apsaugoje, pakištas po jos galingu sparneliu, kaip mažas viščiukas.

Trečia. Ji kišasi į jo grynai vyriškas pareigas, ypač į darbo ir pinigų uždirbimo sferą.

Įtaisė vyrą į darbą per pažintis, į nemenkas pajamas duodančias pareigas. Į draugės, kuri tapo tiesiogine jos vyro viršininke, firmą.

O turint galvoje, kad toji draugė dar ir dažnai lankosi jų namuose, galima įsivaizduoti, koks dvigubas moteriškas spaudimas prasidėjo ir pačiam vyrui, ir visam jo gyvenimui. Galiausiai jis numojo į visa tai ranka ir paliko tą darbą

Ketvirta. Moteris kritikuoja ir auklėja jį, nekreipdamas dėmesio į šalia esančius žmones – jų vaikus, draugus, pažįstamus, pirkėjus ar pardavėjus, jei veiksmas vyksta parduotuvėje.

Moteriai tai netgi energijos suteikia, o taip pat įsitikinimo, kad ji visada teisi, kadangi publika, savaime aišku, stoja jos pusėn.

Penkta. Visiškai nevertina to, ką jis daro. Viskas, ką vyras padarė šeimos labui – savaime suprantamas dalykas, už ką čia dėkoti? Juk tai jo pareiga.

Mano klientei tai atrodo visiškai normalu. Vyriški darbai jai atrodo visiški niekai, palyginus su tuo žygdarbiu, kurį jį atlieka, pati tempdama visą šeimos naštą.

O dabar apie psichologines tokio psichologinio moters negalavimo priežastis

Ji užaugo šeimoje, kurioje nebuvo tėvo, o jį išvariusi mama visą laiką praleisdavo darbe.

Dėl to rūpintis jaunesniuoju broliu teko mano klientei, kuri pati dar buvo visai maža. Mergaitė norėjo žaisti ir bendrauti su bendraamžiais, kaip ir visi vaikai, tačiau praktiškai buvo priversta atlikti mamos funkcijas.

Ir tai jai tapo taip įprasta, kad dabar ji lygiai taip pat elgiasi su savo vyru.

Jeigu iš naujo perskaitysite visus punktus, žvelgdami į juos būtent šituo aspektu, pamatysite mažą mergaitę, kuri labai bijo, kad nesusidoros su savo pareigomis ir baiminasi, kad jeigu ji nekontroliuos situacijos, šeima sužlugs.

Nenoriu teisinti jos vyro – juk jis taip pat priėmė savo sprendimą, nusišalindamas nuo problemų. Ne viskas santuokoje priklauso nuo moters.

Tačiau pacientė kol kas dar neįtaria, kad jos šeima jau praktiškai iširo, kad toks akivaizdus vyro sabotažas labai aiškiai byloja, jog netrukus kažkuris iš jų daugiau nebeištvers ir išeis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *