Jei norite gerų santykių, būkite pasiruošę išeiti

Tai kažkas panašaus į namo pirkimą: svarbiausia – neskubėti. Jūs studijuojate skelbimus apie parduodamus namus ar prašote, kad agentūra parodytų jums kelis, kritusius į akį jos kataloge. Pažįstama situacija?

Kalbant apie namo pirkimą, jūs patikrinate, ar nėra defektų sienose ir stogo dangoje, ar nėra gedimų komunikacijose. Jums norisi žinoti, ar šitas namas patikimas.

Tas pats ir su žmonėmis: ar vertas pasitikėjimo, ar sugeba mylėti, nežiūrint į sunkų praeities bagažą? Ir visa tai reikia išsiaiškinti iš nežymių užuominų, kitų smulkmenų, kurias sužinome per pirmą susitikimą.

Vaikštinėdami po perkamą namą, jūs uždavinėjate klausimus jo šeimininkui. Kada jis buvo pastatytas? Ar gerai veikia šildymas? Kada paskutinį kartą remontavote stogą?

Lygiai taip pat klausimai uždavinėjami per pirmą susitikimą. Kuo verčiatės? Kada turėjote paskutinius santykius? Gyvenate atskirai, o gal su kaimynais ar tėvais?

Jūs žvelgiate žmogui į akis, bandydami suprasti, ar esama kažko tokio, apie ką jis jums nenori pasakyti ar ii galo nepasako? Tokio, kas sutrukdys susieti visas savo svajones ir viltis su šiuo žmogumi.

Paskui sėdate už „derybų stalo”. Ir štai čia paaiškėja, jog kuo labiau norite šio namo, kuo labiau trokštate į jį tuojau pat persikraustyti, tuo didesnę kainą esate pasirengę už jį sumokėti.

Jei žvelgdami į baltas sienas, matote jas rožinėmis, jeigu nepastebite perspėjančių ženklų, jog būstas anaiptol ne toks nuostabus, galite pakloti visus turimus pinigus ar įklimpti į baisias skolas, net patys to nesuvokdami.

Bet jeigu esate pasirengę atsisakyti idealaus, jūsų manymu, namo, jei sandėris bus sudarytas jūsų sąlygomis, tuomet galite ir savo kainą pasiūlyti. Šiuo atveju gausite tai, ko, kaip patys žinote, esate verti, ir būtent tai, į ką esate pasirengę investuoti.

Tas pats – su santykiais. Jeigu esate nepasirengę atsistoti ir išeiti, nieko nepešę, tai jums teks priimti visas antrosios pusės sąlygas, netgi pačias jums nenaudingiausias.

Pavyzdžiui, netikėtas kvietimas į pasimatymą. Partneris kažkur pradingo kelioms savaitėms ar net keliems mėnesiams ir staiga išdygo lyg iš po žemių, mat jam pasidarė nuobodu arba užsimanė artumo. Jis bombarduoja jus žinutėmis, gauna, ko norėjo, ir vėl pradingsta nežinoma kryptimi.

O ką jūs? Jūs sutinkate su jo žaidimo sąlygomis ir jau nežinia kelintą kartą liekate be nieko. Būtent tokius sandorius jūs sudarote, jeigu nesate pasirengę atsistoti ir išeiti, vos tik pajutote pirmuosius požymius, jog jumis naudojamasi.

Tai kažkas panašaus į situaciją, kai jūs iš paskutiniųjų stengiatės padengti kreditą už namą, kuris neatitinka jūsų reikalavimų ir lūkesčių. Ir viskas dėl to, kad pernelyg smarkiai trokštate pakeisti gyvenimą tiesiog dabar, šiuo momentu. Štai dėl ko lengvai pasirašysite pirmą pasipainiojusį kontraktą, užuot toliau ieškoję kažko tokio, ko jums iš tikrųjų reikia.

Visa tai – nerimas ir baimė. Šie jausmai mus klaidina, įtikinėdami, kad tai jūsų vienintelis variantas. Ypač, jei ieškote jau pakankamai ilgai.

Išeiti sunku. Kartais tiesiog širdis plyšta, kaip nesinori. Tačiau kuo drąsiau tai padarote, tuo tampate stipresni. Ir taip – kol nesurasite, ko ieškojote.

Atsisakyti jums netinkamo sandorio, nepriklausomai nuo to, kaip smarkiai jūs šiuo metu jo trokštate – tai ne tas pats, kas pagrasinti išeiti. Į grasinimus rimtai nežiūrima, su jumis paprasčiausiai pradės derėtis, tačiau pažadėtos nuolaidos ir siūlomi bonusai bus neilgalaikiai. Visa tai tęsis tik iki to momento, kol kita pusė nenustos baimintis, jog jūs atsistosite ir išeisite. Kitaip sakant, susiformuoja nesveika tarpusavio priklausomybė.

Kai esate išties pasirengę atsistoti ir išeiti, jūs iškeliate save į pirmą vietą. Jūs atsukate nugarą visiems blogiems sandoriams ir įgyjate dvasinę ramybę, kuri atsiranda, kai suvokiate, jog jūsų pats geriausias kontraktas laukia ateityje. Tai bus tasai kontraktas, į kurį esate pasirengę investuoti, žinodami, kad tai išties verta daryti.

Neskubėkite.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *