Oi, viskas! Moteriškos logikos klasika

Yra teorija, pagal kurią vyrai ir moterys – skirtingų planetų gyventojai. Juk mes skiriamės vienas nuo kito praktiškai visais psichikos aspektais – charakteriu, dominuojančiais jausmais, poreikiais, elgesio stiliumi. O dar mes skiriamės vieni nuo kitų savo psichologinės gynybos stiliais.

Paimkime kaip pavyzdį tokį reiškinį kaip nuvertinimas vyrų ir moterų santykiuose. Kaip moteris nuvertina vyriškus argumentus?

Pirmas variantas. “Tai, ką kalbi – teisinga/ įdomu, bet ne apie mane…” Ir nesvarbu, kokius įrodymus ką tik pateikė vyras. Nesvarbus vyro tikėjimo tais argumentais laipsnis. Vyrams permanentiškai kalama į galvą idėja, kad moteris – sudėtinga būtybė, paini ir emocinga. Ir dėl to sakyti moteriai, kad “jis ją supranta” – pernelyg didelis pasitikėjimas savimi. Dar daugiau, vyrams peršama nuomonė, kad moterys pačios savęs nesupranta. Nors tai, beje, joms visiškai netrukdo aiškintis santykius ir ramiai, o gal ir nelabai ramiai įrodinėti savo teisumą.

Antrasis variantas. “Tai, ką tu sakai – teisinga, įdomu, svarbu, tačiau ne dabar…” Šis triukas akcentuoja ne tavo klaidą apskritai, o tai, kad suklydai konkrečioje situacijoje. Ir kad ir kiek dėtum pastangų paskui, tu vis tiek atsidursi situacijoje “tu neteisingai mane supratai”.

Trečiasis variantas. “Tavo pasiūlymas labai įdomus. Gal turi dar kokį variantą?” Paprastai toks pokalbio viražas vyrą įvaro į visišką aklavietę. Kokia prasmė galvoti toliau, jeigu jau yra gatavas sprendimo variantas? Kaip taisyklė, galvoti reikia tam, kad naujo varianto paieškos nuvertina ankstesnio varianto reikšmę. Tačiau vyrai tokiu greičiu mąstyti dažniausiai negali.

Ketvirtasis variantas. “Oi, viskas! Moteriškos logikos klasika. Nepaisant to, kad ši nuvertinimo strategija nuvalkiota, išjuokiama anekdotuose, ji vis tiek veikia tiksliai kaip laikrodis. Nes bet koks sekantis bandymas logiškai pagrįsti faktus labai lengvai perkeliamas į emocijų lygmenį, o ten moteris jaučiasi kaip žuvis vandenyje.

Kaip moteriškus argumentus nuvertina vyrai? Kaip taisyklė, tai vos vienas vienintelis būdas: “O aš galvoju štai taip!

Tai galima būtų pavadinti konkurenciniu nuvertinimu, kuris vyrams būdingas būtent dėl to, kad jie trokšta ir turi poreikį įrodyti ir ginti savo teisumą, būti pripažintais.

Patikslinimas: aukščiau nurodytos strategijos nėra nei geros, nei blogos. Jos naudojamos automatiškai. Ir būtent šis automatizmas dažniausiai sukelia konfliktus.

Išvada: žinodami mėgstamiausias priešingos lyties oponento strategijas, jūs bent jau gaunate galimybę garsiai jas įvardinti ir sumažinti jų automatiško naudojimo kasdienėse situacijose tikimybę. O tai padidina sėkmingo dialogo šansus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Neprašykite to, ko patys negalite duoti

Dažniausiai tai vyksta tarp sutuoktinių. Nors pasitaiko ir tarp partnerių, vaikų, draugų, kolegų, praktiškai visuose santykiuose. Kalba eina apie situaciją, kai viena pusė primygtinai prašo ar net pyksta, kažko reikalaudama iš kitos. Tačiau praeina šiek tiek laiko ir paaiškėja, kad tas žmogus pats nepajėgus ar nesugeba duoti to, ko reikalavo…

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…